Rozhledna Plešivec

Pohodu a klid Krušných hor bedlivě střeží několik kamenných strážců, mezi které patří také rozhledna na 1028 m vysoké čedičové kupě Plešivec. Je to jedna z nejlépe dostupných krušnohorských tisícovek, s pohodlnou asfaltovou silnicí až na samý vrchol. Budete-li pozorní, nemůžete odbočku s velkou cedulí za obcí Abertamy směrem na Boží Dar minout. Milovníci pěší turistiky se samozřejmě mohou asfaltové silnici vyhnout a vydat se na Plešivec po jedné ze značených turistických stezek. Z Jáchymova sem dojdete po modré, která vede dál do Pstruží a na vrchol Vlčinec. Další možností je zelená značka, spojující Abertamy s Merklínem.

Plešivec si své návštěvníky starostlivě hýčká. Vedle prostorného parkoviště tu najdete již zmiňovanou osmibokou rozhlednu (16 m vysokou) s ochozem, ze kterého je úžasný výhled přes hřebeny Krušnohoří. Rozhlednu na Plešivci postavila parta nadšenců z abertamského Spolku přátel přírody roku 1895. O třináct let později k ní přibyl dodnes fungující horský hotel s restaurací, kde můžete nasytit svůj hladový žaludek. Pokud se chcete dostat na rozhlednu, musíte projít jídelnou a zaplatit 10,- Kč. Tuto možnost máte po celý rok denně od 10.00 do 20.00 hod.

V zimní sezóně se Plešivec a jeho okolí mění v moderní lyžařský areál, jeden z nejmladších v České republice. Najdete tu více než 10 km sjezdovek, 3 čtyřsedačkové lanovky a skvělé zázemí nejen pro lyžaře, ale i snowboardisty a dětské návštěvníky. V létě zase můžete na Plešivci navštívit sportovní areál s obří houpačkou, bungee trampolínou, lanovým centrem a dalšími atrakcemi.