Areál Plešivec

Patříte-li mezi adrenalinové nadšence a milovníky výšek, pak je pro vás sportovně-zábavní areál na Plešivci jasnou volbou. Obří houpačka nebo bungee trampolína jsou jen malou ukázkou z výčtu neobvyklých aktivit, při kterých se vám rozbuší srdce a zajiskří v očích. Díky útulné restauraci na samém vrcholu můžete v areálu strávit třeba celý den, který vám tu beztak uteče jako voda. A pokud už patříte mezi hrdé rodiče, neváhejte a vezměte své děti s sebou. Nudit se rozhodně nebude nikdo z vás!

Nabídka aktivit

Obří houpačka
Odvážné zhoupnutí z výšky 16 m vám vezme dech. Nebo vás naopak donutí zakřičet z plného hrdla. Fantastický zážitek z houpání můžete sdílet i ve dvou.

Bungee trampolína
Speciální trampolína určená pro obzvlášť vysoké, ale díky úvazku vždy bezpečné skoky. Třeba si tu vyšvihnete i několikanásobné salto.

Volný pád
Chce to určitě pořádný kus odvahy, abyste ve výšce 16 m vykročili z pevné plošinky do
prázdna pod vámi. Výhled na Krušnohoří i pocit pozvolného padání (samozřejmě jištěného) ale stojí
za to.

Lanové centrum
Alespoň na chvíli popusťte uzdu své fantazii a spícím pudům… V lanovém centru se budete proplétat mezi stromy a překonávat překážky ve výšce 4 – 12 m nad zemí. Na výběr máte ze dvou tras. A svou odvahu můžete navíc otestovat i při nočním lezení.

Lanový park pro děti
Obdoba lanového centra pro malé statečné Tarzany. Děti jsou jištěné pomocí kladky po celou dobu lanové trasy.

Dětské hřiště
I ti nejmenší mají právo se pořádně vyřádit. A tak tu nechybí ani klouzačka, houpačky nebo lanová prolézačka. A samozřejmě také klasická trampolína, oblíbená atrakce všech dětí.

Mýtická stezka
Až se nabažíte adrenalinu, můžete pokojně vydechnout při procházce Krušnohorskou mýtickou stezkou, kde se seznámíte s místními bájnými bytostmi a jejich příběhy. Tam a zpátky vás čeká cesta dlouhá celkem zhruba 1,5 km.

Areál na Plešivci je otevřený v letní sezóně každou sobotu, neděli a ve svátky od 10.00 do 18.00 hod. Až nahoru dojedete pohodlně autem, odbočka k vrcholu je těsně za (nebo před, pojedete-li z Jáchymova či Božího Daru) obcí Abertamy. Můžete se také nechat vyvézt lanovkou ze Pstruží, jezdí každou celou hodinu. Anebo si na Plešivec vyšlápnete pěšky – z Abertam vás čeká cesta dlouhá zhruba 3,5 km, ze Pstruží necelé 3 km (ale o dost náročnější).

Web areálu: www.plesivec.eu