Suchá

Tato malebná osada, která se vypíná v zalesněných kopcích nad městečkem Jáchymov, je oficiálně stále jeho městskou částí. Stejně jako Nové Město, Mariánská a Vršek. Z Jáchymova sem pohodlně dojedete autem po silnici vlnící se podél potoka Suchá. Z centra lázní se také můžete vydat po zelené turistické stezce, připravte se ale na poměrně prudké stoupání. Na zelenou dále navazuje žlutá, která vede z Ostrova přes Suchou až na Klínovec.

I přes velkou konkurenci si osada dokázala získat srdce věrných návštěvníků, kteří se sem velmi rádi vrací. Osamělost a příslovečný božský klid totiž můžete kdykoliv vyvážit návštěvou blízkého Jáchymova. Skočit si tam na masáž, do kina, zaplavat si v bazénu. Nebo okouknout místní památky, navštívit jáchymovské muzeum, projít si naučnou stezku Jáchymovské peklo, která vás seznámí s pohnutou historií tohoto hornického města.

V zimních měsících je vám k dispozici jedna sjezdovka přímo v Suché nebo ski areál Náprava v Jáchymově. Oblíbené centrum nabízí přes 4 km sjezdovek, 3 vleky, občerstvení, lyžařskou školu i půjčovnu. A pak je tu samozřejmě Klínovec, největší lyžařský areál v Krušných horách, který potěší i velmi náročné lyžaře a snowboardisty. Okolí Suché ovšem nezklame ani běžkaře. Na prostorné pláně, jaké najdete kolem Božího Daru, tu nenarazíte. Zato si ale můžete zajezdit na strojově upravovaných stopách o samotě uprostřed hlubokých lesů.