Pstruží

Donedávna bývalo Pstruží spíš průjezdním bodem na cestách hlouběji do Krušnohoří. Průlom nastal otevřením nového ski areálu Plešivec, zatím vůbec nejmladšího v České republice. Přímo v centru Pstruží vyrostla nástupní stanice čtyřsedačkové lanovky a hned vedle velké bezplatné parkoviště. V zimní sezóně je plné nadšených lyžařů a snowboardistů, kteří si užívají přes 12 km sjezdovek různých obtížností, včetně dětského parku pro malé začátečníky.

Ubytování ve Pstruží

Přesto si ale Pstruží stále uchovává svou tajemnou atmosféru nedostupnosti. Leží v kouzelném údolí na soutoku říčky Červené a Bílé Bystřice, z obou stran je lemováno vysokými, příkrými srázy. Má jen okolo 60 stálých obyvatel, ale mohutná stavení lemují úzkou silnici v délce zhruba 1,5 km. Osadu kdysi proslavila papírna vyrábějící mimo jiné pivní tácky budějovického Budvaru, dnes se tu čile rozjíždí turistický ruch. Ovšem ve srovnání např. s Božím Darem je tu stále konejšivý klid, zejména po zavíračce ski areálu. Nebo když na jaře roztaje sníh.

I tehdy ale Pstruží rozhodně stojí za návštěvu. Možná že právě tehdy. Okolí vám pomůže lépe poznat  Plešivecká naučná stezka, která vás provede i přes Abertamy. Pstruží také protíná modrá turistická značka. Ať se vydáte jakýmkoliv směrem, čeká vás stoupání. Na jednu stranu na vyhlídku Vlčinec a Trousnickou skálu, na opačnou stranu na 1028 m vysoký vrchol Plešivec. V létě tu najdete nejen rozhlednu s restaurací, ale také adrenalinový park s obří houpačkou, lanovým centrem a celou řadou dalších atrakcí pro malé i velké.